XXII Dni Bursy – relacja mieszkańców

Opublikowane przez admin w dniu

8 i 9 października obchodziliśmy kolejne Święto Bursy. Były to już 22 obchody tego święta. Mogliśmy brać udział w różnych ciekawych przedsięwzięciach, które umilały nam czas.

Pan dyrektor  powitał zebranych gości oraz nas, mieszkańców. Na uroczystość przybyły panie Bożena Mania Radna Miasta Zielona Góra i Ewa Kostrzewska prezes ZO ZNP. Najlepszym wychowankom wręczono Nagrody Dyrektora. W tym roku otrzymało je 11 osób.  Potem odbyło się uroczyste otwarcie przez pana dyrektora nowego stołu do gry w bilarda. Dzięki temu przez kolejna dwa dni rozgrywany był turniej.  Najlepsi okazali się: I miejsce zajął Jarosław Dudek drugie Radosław Pacak.

Tego dnia odbywał się międzyinternacki turniej w piłkarzyki. I miejsce zajęli wychowankowie Bursy. We wtorek odbył się także Międzyinternacki Konkurs Kreatywny. Najbardziej kreatywni okazali się wychowankowie z internatu Zespołu Szkół Akademickich (Lotnik).

W klubie można było obejrzeć wystawę kronik, a w holu głównym wystawę plastyczną „Świat bez przemocy”.  W konkursie plastycznym jury przyznało dwa równorzędne, pierwsze miejsca dla Sylwii Stengert oraz dla Angeliki Czarnuszewicz. A wieczorem przy ognisku można było sprawdzić swoje umiejętności muzyczne w bursowkim karaoke, aby potem spożytkować resztę sił na dyskotece.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka zorganizowana przez naszą Akademię Zdrowia. Można było kupić desery i koktajle za przysłowiową złotówkę oraz delektować się ich smakiem w specjalnie przygotowanym miejscu na stołówce. W ten sposób zebraliśmy kwotę 150 zł. z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt ze schroniska.

Następnego dnia również mogliśmy spędzić czas aktywnie biorąc udział w wycieczce rowerowej. Zainteresowani mogli ponownie oglądać rozgrywki w bilarda. Podczas tych dni uwagę naszą przykuwały dodatki do posiłków.

Jak zwykle czas spędzaliśmy bardzo interesująco. Ciekawi jesteśmy czego możemy spodziewać się w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Galeria zdjęć z imprezy znajduje się TUTAJ.

Kategorie: Bez kategorii

Skip to content