WYSTAWA KRONIK – KONKURS „BURSA WCZORAJ I DZIŚ” TWÓRCZA ŚCIANA – „BURSA MOICH MARZEŃ”

Opublikowane przez admin w dniu

Pierwszego dnia obchodów Święta Bursy zaprezentowana została w stołówce wystawa kronik placówki. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kroniki były chętnie oglądane przez młodzież, przybyłych rodziców, rodzeństwo. Niektórzy robili zdjęcia zdjęć umieszczonych w kronikach na których odnaleźli swoją rodzinę, brata, siostrę lub kuzynów. Zdjęcia te, jako pamiątkowe będą pokazywane w rodzinnych domach. Bursa posiada bogaty zbiór kronik, który w jesiennej oprawie pokazywany jest zawsze podczas jej święta. Tak też pielęgnujemy nasze tradycje i pamięć o wcześniej mieszkańcach.
W oparciu o artykuły z najstarszej kroniki, sięgającej do początków szkolnictwa zawodowego w Zielonej Górze w roku 1947 oraz pierwszych wzmianek o powołaniu do życia Bursy, odbył się konkurs wiedzy „Bursa wczoraj i dziś”. Różne informacje zaczerpnięte z kroniki zostały umieszczone na filarach obok starych zdjęć skopiowanych z tejże kroniki. Uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na kilkanaście pytać, odnajdując odpowiedzi na filarach. Młodzież chętnie poszukiwała rozwiązań, było zabawnie i miło. Warto wiedzieć, jak to w Bursie kiedyś bywało, a różnic jest wiele. Jest też wiele podobieństw. Okazuje się, że od samego początku istnienia naszej Bursy, wychowankowie chętnie uczestniczyli w różnych konkursach, tworzyli koła zainteresowań, chcieli mieć dobre warunki do nauki oraz do wypoczynku. I chociaż minęło wiele lat, możemy wracać do ich historii, ukrytej na kartach kronik.


Wyniki konkursu „Bursa wczoraj i dziś”:
I miejsce – Partycja Niedużak (grupa VI)
II miejsce – Mikołaj Ceglarek (grupa I)
III miejsce – Karolina Kamińska (grupa VI)

Nowością była Twórcza Ściana pod hasłem „Bursa moich marzeń”, na której każdy mógł wpisać lub narysować swoje marzenia. Marzeń nam nie brakuje, więc i chętnych do podzielenia się nimi było wielu. Marzenia mieszkańców Bursy to: przyjaźń, muzyka, dużo słońca (w duszy), lody, kwiaty, książki, cisza, zwierzęta i wiele, wiele innych. Marzenia się spełniają, więc warto je mieć. Twórcza ściana będzie zaprezentowana w holu głównym.

DSC00591 DSC00636 DSC00658 DSC00676 DSC00704 DSC00715 DSC00727 DSC00728 DSC00752 DSC00756

Kategorie: Bez kategorii

Skip to content