Piknik z okazji Dnia Dużego Dziecka – relacja

Opublikowane przez admin w dniu

piknik2

W środę 12 czerwca odbył się Piknik z okazji Dnia Dużego Dziecka (obchodzony w Bursie po raz kolejny). Pogoda dopisała i całość imprezy odbyła się pod „chmurką”. Atrakcji było co nie miara 🙂
Galeria zdjęć z imprezy znajduje się TUTAJ.

 

Na początek wychowankowie zagrali mecz w siatkówkę z wychowawcami – gra była bardzo wyrównana, jednak palmę pierwszeństwa przejęli wychowankowie w składzie: Weronika Łysenko, Magda Słomczyńska, Konrad Socha, Dawid Tyszkowski, Sebastian Kopczyk i Rafał Fliegner.

Kolejnym sportowym akcentem był rozegrany konkurs Mistrz Rakiety (badminton), w którym zwyciężyli Dawid Tyszkowski oraz Adam Fliegner, drugie miejsce zajęli Weronika Łysenko i Sebastian Kopczyk.

Odbył się również finał konkursu w piłkarzyki, prowadzenia od początku nie oddali najbardziej zaangażowani gracze piłkarzyków w Bursie – Konrad Socha oraz Mariusz Szul.

Swoją umiejętność rzutów do celu młodzież mogła sprawdzić grając w Darta – w konkursie zwyciężył Jarek Dudek.

Wylosowano także zwycięzcę konkursu z Facebooka, został nim Tobiasz Bartyzel.

 

piknik

piknik1

Dużo emocji przyniosły konkurencje prowadzone pod hasłem „Pokonaj Clowna”. W rolę clownów wczuły się wychowawczynie – Grażyna Jagasyk, Agnieszka Szymańska i Agata Izdebska, psycholog – Justyna Macur oraz Pan Leon ochroniarz 🙂
Każdy uczestnik miał do pokonania 5 stacji związanych z profilaktyką antynarkotykową, w których między innymi należało rozpoznać sławnych artystów uzależnionych od narkotyków, odwzorować wzór w mące, „zlikwidować” dilerów poprzez rzuty piłeczką, rozwiązać rebus a także przejść tunel i ułożyć hasło.

Startujący gracze punkty zbierali indywidualnie, zwyciężyły w tym konkursie Emilka Marynowska i Ada Krom z gr. V. Dwa najlepsze wyniki z grupy zostały zaliczone do Turnieju Czterech Pięter o Puchar Dyrektora Bursy, a tym samym najlepszy wynik dziewczyn uplasował ich grupę na I miejscu ex aequo z grupą I chłopców.

W związku z tym konieczna była dogrywka, sytuacja nie została rozstrzygnięta i odbyła się druga dogrywka. Walka o Puchar była tak wyrównana, że nie można było wyłonić jednoznacznie zwycięzcy, komisja ostatecznie Puchar przyznała grupie V i grupie I, oznaczając go stosownym napisem. Po ustaleniach z młodzieżą pół roku Puchar będzie u dziewczyn a pół roku u chłopców 🙂

Panie z kuchni przygotowały smaczną kolację w plenerze, a w międzyczasie dziewczyny uświetniły piknik śpiewając przy karaoke, takie hity jak m.in. „Ona tańczy dla mnie…”. Po zakończeniu części plenerowej odbyła się dyskoteka poprowadzona przez absolwenta Bursy – DJ Maniu – Marek Michalak.

Piknik zrealizowano dzięki pomocy pana Leona oraz pozyskaniu środków finansowych z Urzędu Miasta Zielona Góra w ramach programu „W obronie przed uzależnieniami…”.

Gratulujemy zwycięzcom w konkursach! Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę, niezapomniane emocje, grę fair play, zaangażowanie, pomoc przy organizacji, obsługę sprzętu oraz sponsorowanie nagród!

 

Kategorie: Bez kategorii

Skip to content